bootstrap templates

AMBASADORKY PROJEKTU

Mobirise

VĚRA JOUROVÁ, EVROPSKÁ KOMISE

Politička a právnička Věra Jourová byla od listopadu 2014 komisařka pro spravedlnost, spotřebitele a rovnost žen a mužů v Junckerově Evropské komisi. Do její agendy tak spadala kromě evropského trestního, obchodního a občanského práva take ochrana menšin, spotřebitelů a otázky zakázu diskriminace.

Mobirise

LENKA BRADÁČOVÁ, VRCHNÍ STÁTNÍ ZASTUPITELSTVÍ V PRAZE

Lenka Bradáčová je od roku 2012 vrchní státní zástupkyně v Praze a jedna z nejvlivnějších žen v Česku. Bradáčová prakticky od začátku ankety Hospodářských novin TOP ženy dominovala oblasti veřejné sféry. Zvítězila v ní celkem čtyřikrát. V roce 2017 vstoupila do Síně slávy.

Mobirise

ANNA ŠABATOVÁ

Veřejná ochránkyně práv a Signatářka Charty 77 celý život bojuje za ochranu lidských práv a právního státu. Za svou činnost vloni obdržela nejvyšší francouzské vyznamenání, Řád čestné legie. Anna Šabatová byla šest let předsedkyní Českého helsinského výboru.

Mobirise

JITKA CHIZZOLA, D.A.S.

Už pětadvacátým rokem stojí Jitka Chizzola v čele české D.A.S. pojišťovny. Na konci 70. let se přestěhovala do Vídně, kde se prosadila v oblasti obchodu. V roce 1994 založila českou pobočku D.A.S. a vybudovala z ní jedničku na českém trhu s právní ochranou.

Mobirise

MARIE BREJCHOVÁ, UNIE PODNIKOVÝCH PRÁVNÍKŮ

Marie Brejchová je jedna z nejviditelnějších podnikových právniček v Česku. Od roku 2007 je prezidentkou občanského sdružení Unie podnikových právníků ČR, které je dlouholetým partnerem projektu.

Mobirise

DAGMAR DUBECKÁ, KŠB

Dagmar Dubecká je řídící partnerka přední české advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík. Má rozsáhlé zkušenosti s poradenstvím především v oblasti M&A a restrukturalizací a je pravidelně oceňována zahraničními publikacemi jako Chambers & Partners nebo Legal 500.

Mobirise

MONIKA NOVOTNÁ, RÖDL & PARTNER

Monika Novotná je advokátkou a partnerkou v mezinárodní poradenské kanceláři Rödl & Partner, kde vede oddělení daňověprávního poradenství. Ve své praxi se vedle daní věnuje také obchodnímu právu. Je nositelkou titulu Právník roku 2016 v oboru finančního práva.

Mobirise

JAROSLAVA KRAČÚNOVÁ, DELOITTE LEGAL

Partnerka advokátní kanceláře Deloitte Legal se věnuje forenznímu vyšetřování kriminality bílých límečků nebo problematice ochrany osobních údajů. Jaroslava Kračunová, která se objevila ve výběru Inovativní právníci 2018, vede týmy Business Integrity a Technology.

Mobirise

KATEŘINA ŠIMÁČKOVÁ, ÚSTAVNÍ SOUD

Kateřina Šimáčková patří k nejviditelnějším soudkyním v zemi. V roce 2009 byla jmenována na Nejvyšší správní soud, o pět let později pak na Ústavní soud. Od roku 2010 je také zástupkyní členky Evropské komise pro demokracii prostřednictvím práva (tzv. Benátské komise) za Českou republiku. Jde o autorku několika učebnic a mnoha článků a příspěvků především o tématech z oblasti ústavního práva, lidských práv a politologie.

Mobirise

ŠÁRKA HEYNA FUCHSOVÁ, VOLVO CARS ČR

Generální ředitelkou zastoupení značky Volvo pro Českou republiku se stala v červenci 2015. Pro Volvo pracuje již 20 let. Po zkušenostech z obchodního oddělení reklamní agentury Young & Rubicam přišla v roce 1999 do tehdejší společnosti Volvo Auto Czech (dnes Volvo Car Czech Republic) jako marketingová manažerka a od té doby prošla řadou oddělení. Do funkce nastoupila z pozice manažerky prodeje. Šárka je jedinou ženou v Česku na tak vysokém postu ve vedení automobilky.

Mobirise

HELENA DIVIŠOVÁ, NOTÁŘKA

Helena Divišová, která se pravidelně umisťuje na předních příčkách přehledu významných právniček v Česku, je notářkou od roku 1993. Za tu dobu dokázala vybudovat notářskou kancelář se zkušeným týmem profesionálů. Notářskou činnost považuje za své poslání a službu lidem.

Mobirise

JANA HLADKÁ ZILVAROVÁ, Z/C/H LEGAL

Advokátka Jana Hladká Zilvarová je partnerka významné české kanceláře Z/C/H Legal, která poskytuje komplexní právní poradenství firemní klientele. Specializuje se na poradenství investorům v oblasti práva nemovitostí. Je také odpovědná za management a marketing kanceláře.

Mobirise

KARIN POMAIZLOVÁ, TAYLOR WESSING

Je partnerkou advokátní kanceláře Taylor Wessing v ČR. Vede skupinu IP / IT a řeší právní aspekty nových technologií. V tomto roce byla zařazena do hodnocení IP STAR 2018 v kategorii ochranných známek. Je členkou mezinárodních profesních asociací MARQUES a LIDC.

Mobirise

LUCIE TVARŮŽKOVÁ, SINGLE CASE

Zakladatelka společnosti Zonky a rovněž dřívější zkušená mediální manažerka  se letos stala spolumajitelkou a šéfkou inovativní právně-technologické firmy SingleCase, za níž stojí startupová platforma Creative Dock. Tvarůžková nyní celou společnost řídí spolu s Pavlem Krkoškou, který SingleCase před pěti lety založil.

Mobirise

MARKÉTA PRAVDOVÁ, BNT ATTORNEYS-AT-LAW

Markéta Pravdová je advokátka a daňová poradkyně, a také zakládající partnerka advokátní kanceláře bnt attorneys-at-law, která je dnes součástí mezinárodní sítě bnt. Věnuje se zejména pracovnímu a finančnímu právu a také daním. Od roku 2017 je v rámci bnt v čele Employment Practice Group.

Mobirise

IVA BARANOVÁ, KPMG LEGAL

Senior advokátka KPMG Legal se zaměřuje na poskytování právních služeb klientele z finančního sektoru. Specializuje se především na poradenství pro investiční společnosti a investiční fondy. Iva Baranová zodpovídá také za rozvoj poradenství v oblasti moderních finančních služeb s využitím současných technologií, včetně podpory startupů.

Mobirise

HELEN RODWELL, CMS

Australanka Helen Rodwell patří k nejvlivnějším právničkám v Česku. V rámci české a slovenské pobočky mezinárodní kanceláře CMS vede přes padesát právníků. Helen je zároveň vedoucí týmu korporátního práva pro střední a východní Evropu.

Mobirise

JITKA KADLČÍKOVÁ, SCHÖNHERR

Seniorní advokátka pražské kanceláře Schönherr se specializací zejména na fúze a akvizice, korporátní právo, bankovnictví a finance, pojišťovnictví a mediaci. V rámci kanceláře se snaží podporovat mentoring, osobní rozvoj a školení mladších kolegů a smysluplné propojování pracovního a nepracovního života.

Mobirise

JITKA PIŇOSOVÁ, LEGO

Jitka Piňosová je podniková právnička s praxí v advokacii a ve firmách z různých odvětví (bankovnictví, retail, výroba a obchod). „Kdo si hraje, nezlobí“ už více než 4 roky ve společnosti LEGO, kde zajišťuje právní podporu továrně v Kladně a zemím v regionu REEMEA

Mobirise

BARBORA POŘÍZKOVÁ, NEJVYŠŠÍ SPRÁVNÍ SOUD

Místopředsedkyně Nejvyššího správního soudu působila během své kariéry jako právnička Finančního ředitelství v Brně anebo jako specialistka na daňové spory v PwC. V roce 2006 byla jmenována soudkyní a přidělena k NSS. Vloni převzala ocenění Právník roku v oboru finančního práva.

Mobirise

DANIELA ZEMANOVÁ, SOUDCOVSKÁ UNIE ČR

Daniela Zemanová je již druhé funkční období prezidentkou Soudcovské unie ČR. Specializuje se na správní právo, od roku 2005 do loňského října působila na Nejvyšším správním soudě v Brně. Nyní je soudkyní civilního úseku Městského soudu v Praze.

Mobirise

JANA PATTYNOVÁ. PIERSTONE

Jana Pattynová patří podle nezávislých hodnocení mezi nejlepší odborníky v oblasti práva technologií, médií a telekomunikací v regionu Střední a Východní Evropy. Jana je partnerkou v mezinárodní advokátní kanceláři Pierstone, kde mají ženy vyrovnané zastoupení jak mezi partnery, tak seniorními právníky.

Mobirise

PETRA MYŠÁKOVÁ, ALLEN & OVERY

Petra Myšáková je seniorní advokátkou. V rámci bankovní a finanční praxe, vede komplexní transakce, zejména v oblasti financování akvizic, nemovitostí, projektového financování a asset finance. Je také uznávanou odbornicí na mezinárodní právo soukromé. Pravidelně publikuje v řadě tuzemských i zahraničních odborných periodicích a kontinuálně se věnuje rovněž akademické činnosti na předních českých právnických fakultách.

Mobirise

ZUZANA STUCHLÍKOVÁ, STUCHLÍKOVÁ & PARTNERS

Zuzana Stuchlíková je advokátkou a partnerkou advokátní kanceláře Stuchlíková & Partners. Zaměřuje se na finanční právo, licence České národní banky, kryptoměny, ICT právo a duševní vlastnictví. Vedle práv vystudovala také matematiku a se spolužáky z matfyzu založila start-up, který se věnuje algoritmickému obchodování s komoditními spready a kryptoměnami. V letošním roce byla zařazena do přehledu Inovativní právníci vydavatelství Economia. 

Mobirise

IDA KUČEROVÁ, WHITE & CASE

Ida Kučerová je advokátkou pražské pobočky AK White & Case. Poskytuje právní poradenství významným finančním institucím a obchodním společnostem v souvislosti s mezinárodními a domácími finančními transakcemi. Ve své praxi se zaměřuje především na realitní a exportní financování. Interně se věnuje mentoringu a karierní podpoře mladších kolegů a udržitelnému konceptu vyvážení pracovního a osobního života. V rámci kanceláře je také jednou z nejvýraznějších postav ženské iniciativy.

Mobirise

ANDREA JAROLÍMKOVÁ, BIRD & BIRD

Andrea Jarolímková je seniorní advokátkou v mezinárodní AK Bird & Bird. Specializuje se na oblast práva duševního vlastnictví a patří mezi výrazné tváře práva ochrany osobních údajů v ČR. Pro svůj proklientský přístup a znalosti získala řadu ocenění a nominací v oboru své specializace jako např. ILO Client Choice Award, Acritas Star, Legal 500. Výjimečným způsobem dokáže uplatnit v právu i své umělecké vlohy, vytvořila například komiks v rámci projektu ČAK Advokáti do škol.

Mobirise

DITA HAVLÍNOVÁ, UNIE STÁTNÍCH ZÁSTUPCŮ

Dita Havlínová je od roku 2004 státní zástupkyní a v současné době i víceprezidentkou Unie státních zástupců České republiky, která převzala záštitu nad projektem Setkání významných právniček. V předchozím funkčním období působila v Unii jako vedoucí sekce při Městském státním zastupitelství v Praze. V současnosti Dita Havlínová pracuje na Vrchním státním zastupitelství v Praze.

Mobirise

BARBARA KUSAK, NOERR

Barbara Kusak je spoluřídící partnerkou pražské advokátní kanceláře Noerr, ve které působí již přes 20 let. Jako uznávaný odborník na českém trhu se zaměřuje především na vnitrostátní a přeshraniční M&A transakce. Je oceňována též prestižními ratingovými agenturami jako Chambers & Partners a Legal 500. Barbara má bohaté zkušenosti s koordinací a vedením týmů v rámci komplexních mezinárodních transakcí a pravidelně radí významným českým i zahraničním společnostem.

Mobirise

EVA DOBROHRUŠOVÁ, DLA PIPER

Eva Dobrohrušková je counselem v pražské kanceláři DLA Piper a přes 25 let se specializuje na nemovitostní a správní právo. Nezávislá hodnocení i klienti, především významní investoři a developeři, ji označují za jednu z předních českých odbornic na územní plánování, výstavbu a s tím spojená řízení.

Mobirise

MARCELA KÁŇOVÁ, AK CÍSAŘ, ČEŠKA, SMUTNÝ

Marcela je partnerkou advokátní kanceláře Císař, Češka, Smutný. Poskytuje komplexní právní poradenství v oblasti zadávání veřejných zakázek, jakož i v dalších oblastech, které spadají do věcné působnosti Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Před svým příchodem do AKCCS v roce 2015 působila několik let jako ředitelka odboru monitoringu veřejných zakázek a bid riggingu na Úřadě pro ochranu hospodářské soutěže.

Mobirise

JANA TVRDKOVÁ, EXEKUTORSKÁ KOMORA 

Jana Tvrdková je od roku 2001 soudní exekutorkou. Před tím působila jako advokátka. Vv letech 2009 až 2012 byla zvolena prezidentkou Exekutorské komory ČR. Pravidelně přednáší i publikuje v odborných časopisech. Vede středně velký exekutorský úřad, sídlo má v Praze 4.

Mobirise

ZUZANA MAYEROVÁ, H.H. LEGAL

Expertka na rodinné právo a insolvence působí již dvě desetiletí v advokátní kanceláři H.H. Legal. Ráda sdílí své zkušenosti a kolegové ji proto vnímají jako mentorku. Má bohaté zkušenosti s výukou budoucích policistů, zajímá se také o psychologii a mediaci.

Mobirise

ANDREA HÁMORSKÁ, DENTONS

Andrea Hámorská je zkušenou advokátkou pražské kanceláře Dentons a členkou pražského týmu pro pracovní právo a korporátní právo. Zaměřuje se na oblast pracovního práva, korporátního a obchodního práva a na řešení soudních sporů. Do Dentons nastoupila v roce 2014.